مجموعه توسکا شما را به دنیای محصولات برنج دعوت می نماید.

راه های تشخیص برنج خالص ایرانی

آنچه در این مقاله میخوانید...

معرفی انواع برنج ایرانیتشخیص برنج تقلبیتشخیص برنج خالص ایرانی
برنج خالص

خرید برنج خالص و مرغوب برای تاجران و خریداران برنج بسیار مهم است که برای خرید برنج ایرانی اصیل در مازندران با مرکز خرید و فروش برنج توسکا واقع در مازندران، شهرستان جویبار ارتباط برقرار کنید. همچنین مشاوران خرید برنج توسکا در هر لحظه آماده پاسخگویی به شما هستند.

معرفی انواع برنج ایرانی

برای خرید برنج ایرانی مرغوب باید در مرحله اول انواع برنج ایرانی اصیل را بشناسید تا گرفتار تقلب و برنج های مختلط نشوید زیرا برنج های ایرانی به دلیل شباهت زیاد، توسط متقلبان با هم مخلوط میشود.

انواع برنج اصیل مازندران شامل: برنج کشت دوم امراللهی، برنج چین دوم طارم، کشت اول امراللهی (بینام)، طارم هاشمی کشت اول، طارم روشن، فجر، شیرودی و ندا هستند که به ترتیب ذکر شده اند.

برنج ایرانی خالص دارای ویژگی های متفاوتی هستند ولی این ویژگی ها فقط توسط افراد خبره و تاجران برنج قابل شناسایی میباشد. برای آشنایی با این ویژگی ها به جدول زیر توجه کنید.

معرفی انواع برنج ایرانی

با توجه به ویژگی هایی که در جدول بالا مشاهده میکنید، درمیابیم که برنج هایی که از نظر ظاهر شبیه به هم هستند توسط متقلبان با هم مخلوط میشود و به قیمت برنج گرانتر به فروش میرسد.

بهتر است برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این افراد بهتر است به مراکز خرید و فروش برنج مطمئن در مازندران مراجعه کنید.

تشخیص برنج تقلبی

 

همانطور که گفته شد با توجه به شباهت نزدیک برنج های ایرانی به یکدیگر، امکان قاطی شدن برنج مرغوب با برنج ارزان تر یا حتی برنج های خارجی وجود دارد.

تشخیص برنج تقلبی

برای راهنمایی بیشتر چند نمونه از برنج های مشابه را به شما معرفی میکنیم:

۱- برنج چین دوم طارم و کشت دوم امراللهی (بینام): از نظر ظاهر مشابه اند.

۲- کشت دوم امراللهی و ندا گرگان: از لحاظ سایز و رنگ مشابه هم اند.

۳- برنج طارم هاشمی و شیرودی استخوانی: هم رنگ و هم قالب اند.

۴- برنج فجر و برنج خارجی مانند پاکستانی: قالب مشابه دارند.

۵- برنج فجر و طارم روشن: از نظر رنگ، شکل و قالب یکی اند.

۶- برنج کشت اول (بینام) و کشت دوم امراللهی: از نظر قالب شبیه هم اند.

** برای خرید برنج حتما نمونه ای از برنج را به اندازه یک مشت برداشته و روی سطحی روشن پخش کنید و با مشاهده ظاهر و ویژگی های دیگر آن توجه کنید که برنج رنگ و قالب یکدست داشته باشد. اگر نمونه برنج یکدست باشد نشان دهنده این است که برنجتان خالص بوده و از یک نوع برنج است.

برنج های خارجی اکثراً به صورت قالبی تهیه می شوند. قالبی بودن برنج خارجی به این معنی است که برنج های درجه دوم و سوم را خرد کرده و به صورت آرد در می آورند و دوباره آن را درون قالب های منظم و یک اندازه قرار می دهند. به این دلیل است که برنج خارجی از ظاهر زیباتر به نظر می رسد.

تشخیص برنج خالص ایرانی

هنگام خرید برنج ایرانی باید با انواع برنج و ویژگی ها و قدرت پخت آن ها آشنایی داشته باشید. علاوه بر اینکه برنج را در حالت خام مورد بررسی قرار میدهید، حتما نمونه ای از برنج را پخته و پس از پخت دانه های آن را بررسی کنید.

تشخیص برنج خالص ایرانی

با توجه به تنوع زیاد برنج های ایرانی، پخت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. پس برای بررسی برنج پخته شده به تک تک دانه های روی دستتان توجه کنید تا متوجه پخت یکسان دانه های آن بشوید. برنج خالص پخت یکدست دارد.

برنج ایرانی به دلیل عطر و پخت مناسبی که دارد از برنج های خارجی پیشی گرفته است. عواملی چون آب و هوا و خاک مناسب در شمال کشور، به ویژه در استان مازندران، سبب شده تا کشاورزان مازندرانی بتوانند با روش های سالم و ارگانیک، مزارع خود را کشت و آبیاری کنید. همچنین شرایط آب و هوایی ویژه استان مازندران باعث شده تا انواع برنج معطر ایرانی از این خطه برداشت شود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 2 / 5. تعداد رأی: 1

تا حالا کسی رأی نداده! اولین نفر باشید.

بازرگانی برنج توسکا

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

راه های ارتباطی

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مدیر فروش: علی ملائی

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 09119055998

شماره تماس: 09354371643

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

تلگرام: tooskarice@

اینستاگرام: tooskarice@

ایمیل: tooskarice@gmail.com

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.