مجموعه توسکا شما را به دنیای محصولات برنج دعوت می نماید.

مرکز تولید برنج نیم‌ دانه ریز مخصوص آرد

آنچه در این مقاله میخوانید...

برنج نیم‌ دانه؛ فرزند کوچک برنجانواع برنج نیم‌ دانه۱٫نیم‌ دانه درشت (لاشه)۲٫نیم‌ دانه متوسط (چهار پاره)۳٫نیم‌ دانه ریزانواع آرد برنجخواص آرد برنجآرد برنج ماده‌ ای فاقد گلوتنآرد برنج سرشار از کولینمرکز تولید برنج نیم‌ دانه ریز مخصوص آردسخن پایانی

قطعا تا به حال نام برنج نیم‌دانه را شنیده‌اید و شاید هم بار‌ها از آن در پخت انواع غذا‌ها استفاده کرده باشید. تنها تفاوت این نوع برنج با تمام‌دانه یا برنج بوجاری شده، در اندازه دانه‌ها آن است و هیچ تفاوتی در کیفیت با یکدیگر ندارند. برنج نیم‌دانه خود به چندین اندازه متفاوت تقسیم می‌شود که نوع ریز آن بیشتر به عنوان آرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما نیز می‌توانید برای خرید این برنج به مراکز تولید برنج نیم‌دانه ریز مخصوص آرد در شمال مراجعه بفرمایید.

مرکز تولید برنج نیم‌ دانه ریز مخصوص آرد

برنج نیم‌ دانه؛ فرزند کوچک برنج

برنج نیم‌دانه در اثر شکسته شدن برنج تمام‌دانه در مرحله فرآوری یا حمل و نقل به‌دست می‌آید. اگر رطوبت دانه به مقدار زیادی به سطح آن انتقال یابد، برنج مقاومت خود را از دست می‌دهد. از دیگر عواملی که باعث کاهش دوام دانه‌ها برنج خواهد شد، آفت‌زدگی و وقوع باران‌های بد موقع در هنگام کشت برنج است. مرحله‌ای در فرآوری برنج وجود دارد که با کاردک سطح برنج‌ها صاف و صیقلی می‌شوند. برنج‌هایی با مقاومت کمتر در این مرحله معمولا ترک خورده و به چند تکه می‌شکنند؛ تکه‌های این برنج‌ها نیم‌دانه هستند.

برنج نیم‌ دانه؛ فرزند کوچک برنج

انواع برنج نیم‌ دانه

برنج نیم‌دانه بر‌ اساس طول دانه به سه نوع درست یا لاشه، متوسط یا چهارپاره و ریز تقسیم می‌شود. هر کدام از این برنج‌های نیم‌دانه کاربرد مخصوص به خود را دارند. طبیعتا هر چقدر هم که اندازه دانه‌ها کوچک‌تر باشد، از قیمت برنج کاسته خواهد شد. اما اگر انواع آن از نوع یا برند خاصی از برنج باشد کیفیت همگی یکسان است.

۱٫نیم‌ دانه درشت (لاشه)

شاید تا به حال در حین خرید برنج، واژه برنج لاشه را شنیده باشید. این اصطلاح در بازار خرید و فروش برنج زیاد به کار می‌رود و معمولا مترادف با برنج نیم‌دانه است. منتهی لاشه نوع درشت برنج نیم‌دانه محسوب می‌شود. در نقاط مختلف کشور این نوع برنج را به نام‌ها دیگری مانند سرلاشه و دو نیم نیز می‌شناسند هر چند برنج لاشه نسبت به کامل قیمت کمتری دارد؛ اما از نظر عطر و طعم کاملا یکسان هستند. این برنج در صورت پخت صحیح شباهت زیادی به برنج کامل خواهد داشت.

۲٫نیم‌ دانه متوسط (چهار پاره)

طول دانه‌های این نوع برنج حدود نصف تا یک سوم برنج عادی است و به دلیل اندازه‌ کوچک معمولا به عنوان برنج پلویی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. مصارف برنج نیم‌دانه متوسط معمولا در پخت آش، شله زرد و غذای کودک است. رطوبت زیاد دانه‌ها این برنج باعث به هم چسبیدن زیاد و در نتیجه شفته شدن آن در حین پخت می‌شود.

نیم‌ دانه متوسط

۳٫نیم‌ دانه ریز

کوچک‌ترین نوع برنج نیم‌دانه، نیم‌دانه ریز است. اندازه بسیار کوچک دانه‌ها این برنج استفاده مستقیم از آن در پخت خوراک‌ها را ناممکن می‌سازد. اما همچنان مصارف مهمی برای برنج نیم‌دانه ریز وجود دارند. شاید تا به حال از آرد برنج در تهیه فرنی، کوفته، کتلت یا شیرینی‌جاتی مانند شیرینی برنجی استفاده کرده باشید. آرد برنجی که در آشپزی به کار می‌رود مخصوصا نوع کارخانه‌ای آن، از برنج نیم‌دانه ریز تهیه می‌گردد. بسیاری برنج نیم‌دانه ریز را خود خریداری کرده و آرد برنج مصرفی‌ خود را در منزل تهیه می‌کنند. دلیل این امر می‌تواند عدم اطمینان به کیفیت برنج نیم‌دانه ریز به کار رفته در کارخانجات تولید آرد باشد.

انواع آرد برنج

سه نوع آرد برنج با توجه به برنج نیم‌دانه ریزی که از آن تهیه می‌شود، وجود دارند. آن‌ها شامل آرد برنج سفید، قهوه‌ای و شیرین هستند. شاید با آرد برنج سفید که از برنج نیم‌دانه ریز سفید به دست می‌آید آشنایی داشته باشید. اما آرد برنج قهوه‌ای چیست؟ به‌طور کلی روی برنج یک پوسته وجود دارد که اگر برداشته شود، برنج سفید و در غیر این صورت قهوه‌ای خواهد بود.

آرد برنج قهو‌ه‌ای از برنج نیم‌دانه ریز دومین نوع مذکور به‌دست می‌آید. این نوع آرد برنج حاوی فیبر، کلسیم و روی بالاتر نسبت به آرد برنج سفید است اما بوی برنج کم‌تر احساس خواهد شد. آرد برنج شیرین نیز صرفا دارای نشاسته بیشتری بوده و اغلب در انواع غذاها کشور‌های آسیا شرقی مانند چین استفاده می‌شود.

خواص آرد برنج

فیبر بسیار زیاد آرد برنج مصرف آن را برای دستگاه گوارش بسیار مطلوب می‌سازد. داشتن فیبر بالا عملکرد هضم را بهبود بخشیده و از خطر ابتلا به بیماری‌های گوارشی مانند دیورتیکولار و ناهنجاری‌ها روده بزرگ می‌کاهد. همچنین آرد برنج تهیه شده از برنج نیم‌دانه ریز قهوه‌ای از یبوست جلوگیری خواهد کرد.

خواص آرد برنج

آرد برنج ماده‌ ای فاقد گلوتن

آرد برنج فاقد گلوتن بوده که می‌تواند برای کسانی که به این ماده حساسیت دارند بسیار مفید باشد. افراد مبتلا به بیماری سیلیاک با مصرف مواد حاوی گلوتن دچار عوارضی در سیستم ایمنی خود می‌شوند. آرد گندم حاوی گلوتن است که برای این افراد مناسب نبوده و باعث واکنش شدید معده آن‌ها خواهد شد.

آرد برنج سرشار از کولین

آرد برنج دارای مقدار فراوانی از کولین است. کولین برای کارکرد صحیح تمام سلول‌های بدن انسان ضروری خواهد بود و در پیام‌رسانی سلولی کاربرد دارد. این ماده شگفت‌انگیز در بهبود حافظه و بهبود سلامت کبد بسیار مهم محسوب می‌شود. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که وجود آن در عملکرد مغز در دوران جنینی ضروری واقع گردید.

مرکز تولید برنج نیم‌ دانه ریز مخصوص آرد

مراکز تولید متعددی در سطح کشور در عرضه برنج نیم‌دانه فعالیت می‌کنند. خریدارن این مراکز معمولا کارخانجات تولید آرد هستند که در مقیاس‌های عظیم خرید خود را به انجام می‌رسانند. این تولید کنندگان معمولا در عرصه فروش نیز خود به صورت مستقیم فعالیت دارند. این فروش به صورت حضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد. فروش مستقیم از مراکز تولید برنج نیم‌دانه مخصوص آرد با حذف واسطه‌ها قیمت نهایی تمام شده برای شما را کاهش می‌دهد.

مرکز تولید برنج نیم‌ دانه ریز مخصوص آرد

سخن پایانی

برنج نیم‌دانه ریز مخصوص آرد، به دلیل محبوبیت فراوان آرد برنج در تهیه انواع مختلف غذا مانند فرنی مورد تقاضا بسیاری از مردم قرار گرفت. استفاده از این نوع برنج در تهیه آرد بسیار به‌صرفه‌تر از به کار بردن برنج تمام‌دانه است. در سطح کشور مراکز تولید برنج نیم‌دانه ریز مخصوص آرد متعددی وجود دارند. در صورت تمایل می‌توانید خرید خود را هم به صورت مستقیم و هم به شکل خرید از فروشگاه‌های فروشنده محصولات این مراکز، به انجام برسانید. اگر هم کارخانه تولید آرد برنج دارید، خرید عمده برنج نیم‌دانه ریز مخصوص آرد از مراکز فروش این نوع برنج مانند فروشگاه توسکا، بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا حالا کسی رأی نداده! اولین نفر باشید.

بازرگانی برنج توسکا

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

راه های ارتباطی

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مدیر فروش: علی ملائی

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 09119055998

شماره تماس: 09354371643

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

تلگرام: tooskarice@

اینستاگرام: tooskarice@

ایمیل: tooskarice@gmail.com

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *