مجموعه توسکا شما را به دنیای محصولات برنج دعوت می نماید.

خرید عمده برنج نرمه برای آش

آنچه در این مقاله میخوانید...

مصرف برنج نرمه یا دانه مرغیکارخانه تولید برنج نرمهقیمت فروش عمده برنج دانه مرغی

خرید برنج نرمه برای تهیه آرد، شیرنی و انواع آش در بازرگانی برنج توسکا با قیمت مناسب قابل انجام میباشد. نحوه تهیه و تولید این محصول در این مجموعه به شرح زیر میباشد.

مصرف برنج نرمه یا دانه مرغی

? برنج نرمه چیست؟

برنج نرمه یا دانه مرغی به برنج های دانه ریز از برنج نیم دانه گفته میشود. این برنج برای تبدیل به آرد برنج مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل خرد و ریز بودن دانه های برنج، در هنگام آرد کردن آن و حین مصرف، اینکه آرد برنج از کدام برنج ایرانی باشد، تفاوتی ندارد.

مصرف برنج نرمه یا دانه مرغی

برای مثال برنج نرمه طارم، برنج نرمه کشت دوم، برنج نرمه فجر و… با یکدیگر فرقی ندارند. بنابراین در هنگام خرید برنج نرمه قیمت برنج نرمه با توجه به کیفیت آن تعیین میشود نه نوع برنج نرمه.

کارخانه تولید برنج نرمه

برنج نرمه ایرانی در زمان تبدیل شالی به برنج سفید در کارخانه شالیکوبی تولید میشود. مراحل تولید برنج نرمه به شرح زیر است:

  1. در کارخانه شالیکوبی زمانی که شالی ها در حال تراشیده شدن و کوبیده شدن هستند. برنج های نیم دانه درشت و برنج نیم دانه ریز (دانه مرغی یا نرمه) از خروجی های جداگانه خارج میشوند.
    ? به صورت تقریبی و با توجه به کیفیت شالی برنج می توان گفت که از هر یک تن شالی برنج تقریبا ۱۰ کیلوگرم برنج نرمه خارج می شود.
    کارخانه تولید برنج نرمه
  2. علاوه بر کارخانه شالیکوبی در کارخانه های سورتینگ برنج هم می توان برنج دانه مرغی را تهیه کرد. بدین شکل که برای سورت و پاک کردن نیم دانه های برنج یا لاشه های برنج ابتدا برنج های خیلی ریز (برنج نرمه) را به کمک دستگاه بوجاری از آنها جدا می کنند و سپس آن نیم دانه و یا لاشه ها را جهت پاکسازی وارد دستگاه سورتینگ می کنند.
    ? به صورت تجربی می توان گفت که از هر یک تن برنج نیم دانه درشت و یا لاشه تقریبا ۲۰ کیلوگرم برنج نرمه خارج می شود.
بنابراین تولید برنج نرمه در کارخانه شالیکوبی و کارخانه سورتینگ برنج انجام میشود که به ترتیب در هنگام تبدیل شالی به برنج سفید و در هنگام بوجاری کردن برنج نیم دانه درشت و لاشه صورت میگیرد.

قیمت فروش عمده برنج دانه مرغی

کارخانه های تولید ماکارونی، تولید آرد برنج، کارگاه های شیرینی پزی و… از خریداران عمده برنج دانه مرغی یا نرمه هستند. بخش عمده ای از فروش برنج نرمه برای مصرف این گروه از مصرف کنندگان میباشد.

برای خرید عمده برنج نرمه در تناژ بالا باید قبل از فصل برداشت برنج با مراکر فروش برنج ایرانی در شمال کشور ارتباط برقرار کنید و قرارداد خرید خود را ثبت نمایید.

قیمت فروش عمده برنج دانه مرغی

با توجه به متن بالا گفته شده که برنج نرمه به مقدار کمی از هر تن شالی برنج استخراج میشود. بنابراین این برنج بسیار ریز به میزان کمی در بازار یافت میشود. همین امر سبب شده است تا با کمبود برنج نرمه در بازار مواجه باشیم و میزان عرضه با تقاضای بازار همخوانی نداشته باشد. از این رو قیمت برنج نرمه یا دانه مرغی در طول سال متغیر خواهد بود.

در مهر ماه و آبان ماه با برداشت برنج کشت دوم مجددا می توان برنج مرغی را تا حدود زیادی تهیه کرد. ولی به طور کلی در ماه های دیگر سال این نوع برنج به سختی یافت می شود مگر اینکه یک بنکدار یا انباردار با انبار زدن برنج دانه مرغی اقدام به فروش آن کند.

برای دریافت قیمت روز برنج دانه مرغی به لیست قیمت برنج توسکا مراجعه کرده و یا با مشاورین فروش این مجموعه تماس بگیرید.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

تا حالا کسی رأی نداده! اولین نفر باشید.

بازرگانی برنج توسکا

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

راه های ارتباطی

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مدیر فروش: علی ملائی

راه های ارتباطی:

شماره تماس: 09119055998

شماره تماس: 09354371643

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

تلگرام: tooskarice@

اینستاگرام: tooskarice@

ایمیل: tooskarice@gmail.com

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *